Usługa szycia na miarę, opierająca się na metodzie MTM (made to measure), umożliwia idealne dopasowanie wymarzonego garnituru do każdej sylwetki. Nasza marka zapewni wykonanie stroju z materiałów najwyższej klasy.

Szycie na miarę to długotrwały proces, jednak dzięki zastosowaniu przez nas nowoczesnej metody wykonywania pomiarów jesteśmy w stanie skrócić czas oczekiwania na produkt. Nasza metoda polega na tym, że poza centymetrem krawieckim używamy również gotowego zestawu przymiarkowego. Zamiast standardowych sześciu miesięcy nasi klienci mogą liczyć na efekt końcowy średnio po dwóch i pół miesiącach współpracy, a niekiedy jest to jeszcze wcześniej.

Tkaniny najwyższej jakości, setki krojów i detali do wyboru. Poznaj tajniki szycia na miarę i poczuj różnicę, jaką sprawia posiadanie produktu dostosowanego do Ciebie w każdym calu.

Spis treści

 1. Szycie na miarę – metoda MTM
 2. Szycie na miarę – techniki
  1. Half-canvas
  2. Full-canvas
 3. Marynarka – wykończenie
 4. Dobór odpowiedniego kroju garnituru – szycie na miarę
 5. Nasze materiały
 6. Szycie na miarę – podsumowanie
 7. Szycie na miarę – Cena

Szycie na miarę – metoda MTM

Metoda szycia na miarę made to measure wynaleziona została z myślą o kliencie – pozwala na pełne dopasowanie zamówienia do jego indywidualnych wymiarów i preferencji. Jest to technika łącząca zarówno elementy ubrań szytych na miarę, jak i ubrań konfekcyjnych – produkowanych na skalę masową. Dzięki temu czas oczekiwania na wykonanie kreacji jest krótszy niż standardowe sześć miesięcy.
Oferujemy Państwu rozbudowaną usługę dobierania zarówno materiałów, jak i wielu detali ubrań. Dzięki szerokiej ofercie jesteśmy pewni, że każdy klient znajdzie dla siebie zadowalające połączenie.

Szycie na miarę – techniki

Szycie na miarę za pomocą techniki made to measure w przypadku marynarek najczęściej opiera się na jednej z dwóch metod. Mowa o technikach half-canvas oraz full-canvas.

Half-canvas

Technikę half-canvas cenią sobie klienci poszukujący najwyższej jakości garniturów na miarę. Dzięki niej marynarka nie tylko lepiej dopasowuje się do ciała klienta, ale jest również wygodniejsza, trwalsza i posiada naturalny wygląd.

Konstrukcja pół tradycyjna – half-canvas – polega na wypełnieniu obszaru klatki piersiowej maksymalnie czterema warstwami płótna. Najczęściej można spotkać się z układem trójelementowym, złożonym z podszewki, materiału zewnętrznego (tkanina) oraz canvas, czyli warstwy środkowej. Dolną część marynarki usztywnia się flizeliną. Taka konstrukcja dodaje garniturowi lekkości oraz sprawia, że odpowiednio dopasuje się do krzywizn Twojego ciała w obrębie klatki piersiowej.

Umów się na spotkanie


Zobacz lokalizacje

Full-canvas

Garnitur wykonany metodą full-canvas to bez wątpienia inwestycja na lata, która zapewni poczucie elegancji, komfort, a także nadzwyczajną trwałość produktu. Struktura canvas dba o to, by Twoja marynarka zachowała swój naturalny kształt i najwyższą jakość.

Wypełnienie marynarki całkowicie przy pomocy płótna to cecha charakterystyczna dla tradycyjnej metody full-canvas. Jest to ekskluzywna technika szycia na miarę, która obecnie wykonywana jest jedynie przez nielicznych rzemieślników, czy zakłady krawieckie. Poziom dopasowania marynarki do ciała jest w niej jeszcze większy niż w przypadku metody half-canvas.

Z uwagi na zdolność produktu do dostosowywania się do ruchów ciała klienta oraz niezwykłą trwałość, wykonanie marynarki tą metodą jest bardziej pracochłonne i, naturalnie, droższe niż przy stosowaniu wcześniejszych technik. Wybierając tę opcję do stworzenia Twojego garnituru musisz liczyć się z odpowiednio wyższą dopłatą, która jednak bez wątpienia przełoży się na finalną jakość ubrania.

Marynarka – wykończenie

Pełna podszewka, pół podszewka oraz brak podszewki to trzy standardowe możliwości wykończenia wnętrza marynarki szytej na miarę.

Pierwsza opcja najlepiej sprawdza się w marynarkach, które szyjemy z zamysłem wykorzystywania ich na formalnych wydarzeniach. Natomiast warianty drugi i trzeci zalecane są przy wyborze mniej oficjalnych marynarek lub takich, które przeznaczone są na wydarzenia w okresie wiosenno-letnim.

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty Herse i wybierzesz marynarkę z podszewką, to możesz być spokojny o jakość tej ostatniej – wykonana będzie z oddychającego materiału. Korzystamy z cupro, czyli rodzaju tkaniny szlachetniejszej od wiskozy, powstałego z celulozy.

Dobór odpowiedniego kroju garnituru – szycie na miarę

Koszule, marynarki, spodnie, kamizelki, smokingi – wszystko to znaleźć można w ofercie naszej marki. Produkty te inspirowane są tradycyjnym krawiectwem włoskim i brytyjskim.

Żeby odpowiednio dobrać krój marynarki do swojej sylwetki i upodobań, musisz być świadomy różnic między poszczególnymi typami jej elementów. Szycie na miarę daje duże możliwości wyboru w zakresie kieszeni. Dobrać można klasyczne z patką, cięte, nakładane czy z dodatkową kieszonką biletową.

Kolejnym ważnym elementem jest brustasza. Jako standardową opcję proponujemy brustaszę skrojoną pod lekkim łukiem, która wywodzi się z krawiectwa neapolitańskiego.

Tworząc dół garnituru, musisz wybrać wysokość stanu, rodzaj wykończenia frontu oraz, tak jak w przypadku marynarki, typ kieszeni. Najczęściej spodnie posiadać będą jedną lub dwie zakładki, jednak mogą nie posiadać ich również wcale. Wykończenie pasa przy spodniach także będzie podlegało Twojej decyzji – wybierzesz pomiędzy szlufkami lub regulatorami bocznymi.

Jeśli zdecydujesz się na uszycie kamizelki, to wybierać będziesz między jedno- a dwurzędowymi modelami. Klapy lub ich brak – z tą zagwozdką również pomogą Ci nasi wykwalifikowani doradcy, którzy z chęcią przeprowadzą Cię przez cały proces szycia na miarę.

Po zapoznaniu się z naszą ofertą przekonasz się, że wybór spośród kilkunastu rodzajów wykończeń o różnych szerokościach oraz o unikatowych detalach stylistycznych nie będzie łatwy.

Umów się na spotkanie


Zobacz lokalizacje

Nasze materiały

Zadowolenie naszego klienta z gotowego produktu jest dla nas najważniejsze. Właśnie dlatego stawiamy na materiały najwyższej klasy – sprowadzane od zaufanych producentów. Posiadamy próbniki kilkudziesięciu wiodących producentów tkanin, w tym najbardziej luksusowych tkalni, takich jak Loro Piana, Cerruti czy Ferla.

Szycie na miarę to kosztowna inwestycja w swój wygląd, dlatego chcemy, by nasi klienci byli pewni własnego wyboru. Właśnie dlatego zapewniamy dostęp do kilkudziesięciu próbników z wykorzystywanymi przez nas tkaninami. Włókna: bawełniane, wełniane, lniane, kaszmiru, moheru, alpaki, lamy, konopi czy jedwabiu – to dzięki nim masz najlepszą jakość na wyciągnięcie ręki.

Szycie na miarę – podsumowanie

Garnitur uszyty na miarę nie ma sobie równych. Jego jakość będzie nieporównywalnie lepsza w zestawieniu z produktami sieciowymi, dlatego inwestycja w jego postaci będzie służyć klientom przez wiele lat. Szycie na miarę to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort, a przy wyborze ubrań bez wahania stawiają na produkty najwyższej jakości.

W ramach profesjonalnej usługi oferujemy idealne dopasowanie stroju do każdej sylwetki damskiej oraz męskiej. W miarę potrzeby udostępnić możemy również zobrazowanie wielu przykładowych opcji stylistycznych, które ujęte zostały w specjalnie przygotowanych katalogach. W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą usługą zapraszamy do kontaktu.

Szycie na miarę – Cena

Ceny usługi uzależnione są od wielu czynników, ale najbardziej bezpośredni wpływ na wycenę usługi ma wybór tkaniny. Podajemy od jakich kwot zaczynamy oraz średnie ceny zamówień naszych klientów. Celowo nie podajemy ceny końcowej. Przy zamówieniach na miarę Sky is a limit.

 • Garnitur od 6000 pln (najczęściej 6500-8500 pln)
 • Marynarka od 4000 pln (najczęściej 4500-5500 pln)
 • Spodnie od 1800 pln (najczęściej 2000-3000 pln)
 • Kamizelka od 1800 pln (najczęściej 2000-2500 pln)
 • Koszula od 900 pln (najczęściej 950-1200 pln)

Zapraszamy do odwiedzenia naszych butików

Herse Warszawa Men

Herse Warszawa Men
ul. Krucza 51
00-022 Warszawa

Godziny otwarcia:Poniedziałek – Piątek 11:00 – 19:00Sobota 11:00 – 16:00

Telefon: +48 798 653 628
Email: warszawa@herse.com


Nawiguj

Herse Warszawa Women

Herse Warszawa Women
ul. Piękna 20
(wejście od ul. Kruczej)
00-549 Warszawa

Godziny otwarcia:Poniedziałek – Piątek 11:00 – 19:00Sobota 11:00 – 16:00

Telefon: +48 798 958 212
Email: madame@herse.com


Nawiguj

Herse Kraków

Herse Kraków
ul. Sukiennicza 8/U3
31-069 Kraków

Godziny otwarcia:Poniedziałek – Piątek 11:00 – 19:00Sobota 11:00 – 16:00

Telefon: +48 690 670 684
Email: krakow@herse.com


Nawiguj

Herse Wrocław

Herse Wrocław
ul. Św. Mikołaja 73/76
50-126 Wrocław

Godziny otwarcia:Poniedziałek – Piątek 11:00 – 19:00Sobota 11:00 – 16:00

Telefon: +48 797 311 694
Email: wroclaw@herse.com


Nawiguj