Końcówka pierwszej połowy stycznia to, mimo niskich temperatur, rokrocznie gorące wydarzenie na europejskiej, a nawet światowej mapie mody męskiej. To właśnie wtedy odbywa się zimowa edycja florenckich targów Pitti Uomo 105, na których na wzór poprzedniej edycji mieliśmy przyjemność się pojawić.

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego niezwykłego wydarzenia okraszonej fotografiami prezentującymi stylizacje z naszym produktami – zarówno szytymi miarowo, jak i dostępnymi w ofercie RTW.

Pitti Uomo 105 – tytułem wstępu

Choć powszechnie określa się styczniowe edycje targów mianem zimowych to włoska zima jest nietypowa – zdecydowanie różni się od polskiego skojarzenia z tą porą roku. Niemniej tegoroczna pogoda była odrobinę chłodniejsza niż zazwyczaj ma to miejsce w Toskanii o tej porze roku. To pozwoliło na szczególnie bogatą ekspozycję płaszczy!

To właśnie płaszcze najczęściej przyciągają uwagę fotoreporterów oraz samych gości. Organizacja targów nie różniła się znacząco od edycji letniej. Całość wydarzenia odbyła się na terenie Fortecy da Basso, zarówno na terenie wewnętrznego dziedzińca, jak i w parokondygnacyjnym budynku znajdującym się poza murami. To właśnie tam swoje stoiska mają przedstawiciele najbardziej luksusowych marek, które prezentują elementy  przyszłego lub obecnego asortymentu potencjalnym partnerom biznesowym.

Hasłem 105. edycji targów było PITTI TI:ME uwiecznione w formie stylizowanego napisu na elewacji budynku oraz w formie instalacji na placu fortecy.


Obraz zawierający budynek, na wolnym powietrzu, ubrania, człowiek

Opis wygenerowany automatycznie

Pierwszy dzień targów Pitti Uomo 105

Prawdopodobnie najbardziej obfotografowanymi stylizacjami z całego wyjazdu były te z białym wiązanym płaszczem z baby alpaki w roli głównej.

Obraz zawierający ubrania, osoba, obuwie, odzież wierzchnia

Opis wygenerowany automatycznie

Wykonany z tkaniny o gramaturze 570 gramów od renomowanego włoskiego producenta Ferla jest dostępny w naszej kolekcji jesienno-zimowej 23/24. Ten model zestawiony z pięknym szarym krawatem o wyraźnej teksturze, koszuli pin collar oraz dwurzędowym garniturem o odznaczającym się, jednak stonowanym prążku prezentuje się znakomicie. Został on odszyty z niezwykłej wełny „Pecora Nera” pochodzącej od wyjątkowo rzadkich i odznaczających się wyjątkowo przyjemnym w dotyku runem owiec. Tkanina pochodzi od jednego z najbardziej luksusowych producentów, Loro Piany. Produkt ten charakteryzuje się szeregiem sartorialnych dodatków, takich jak mankiety w spodniach, regulatory boczne, zakładki, czy guziki wykonane z rogu bawolego. Pokusiliśmy się również o zaprezentowanie odszytego w formie prototypu wariantu, w którym kieszeń piersiowa służy za miejsce do przechowywania cygar! Jest to prawdopodobnie jedyny taki płaszcz w Polsce!


Obraz zawierający ubrania, osoba, budynek, człowiek

Opis wygenerowany automatycznie

Pozostając w tematyce płaszczy dostępnych w ofercie RTW, warto zwrócić uwagę na przepiękny szary melanżowy model jednorzędowy oraz granatowy dwurzędowy – oba z możliwością zawiązania w pasie.


Te płaszcze odznaczają się wysoką uniwersalnością, a ponadto posiadają ciekawe elementy wykończenia, które wychwyci tylko uważne oko osoby o dużej świadomości mody. Bazowa kolorystyka sprawia, że z powodzeniem posłużą jako „kropka nad i” przy formalnych stylizacjach. Jednak możliwość przewiązania w pasie (budząca skojarzenia np. z bonżurkami, jednak całkowicie opcjonalna – pas można wyjąć ze szlufek i posługiwać się wyłącznie guzikami) pozwala obniżyć ich poziom formalności i zestawić ze stylizacjami smart casual. Wersja jednorzędowa wykonana jest z wełny o gramaturze 530g od brytyjskiego producenta Marling & Evans. Z kolei dwurzędowa z wełny o odrobinę większej wadze, bo 630g od włoskiego producenta Piacenza. Granatowy płaszcz dopełniał zestaw, w którym uwagę przyciągał jednorzędowy, szyty miarowo garnitur o subtelnej bordowej jodełce. Tkanina ta, jak wszystkie pozostałe, dostępna jest w naszych butikach.

Szary płaszcz skrywa natomiast pod sobą przepiękny dwurzędowy garnitur z brązowej wełny i kontrastującego szarego prążku. W innej stylizacji główne skrzypce z kolei odgrywał szary garnitur w wielokolorowy prążek wykonany ze zgrzebnej tkaniny od Ferli.


Płaszczem przyciągającym szczególną uwagę był dwurzędowy ulster szyty metodą miarową, wykonany z jodełkowej jasnobrązowej wełny z charakterystycznym efektem „donegal”, czyli kolorowych kropek, które widoczne są przy bliższym obcowaniu z tkaniną.

Ulstery stanowią istotną część naszej tegorocznej kolekcji płaszczy, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie, gdzie znajdziecie zarówno klasyczne warianty wykonane z jednolitej granatowej wełny, jak również bardziej charakterne o wzorze jodełkowym w różnych kolorach.

Drugi dzień targów Pitti Uomo 105

Choć wciąż można było dostrzec w stylizacjach biel z poprzedniego dnia, to uczestnicy targów zdecydowanie większy akcent położyli na bardziej stonowane barwy.

Warto zacząć od przepięknego, szarego dwurzędowego płaszcza wykonanego z tkaniny „baby lama”, którego spokojna kolorystyka perfekcyjnie przełamana została bordowym szalem z motywami zwierzęcymi, czerwonym krawatem oraz koszulą typu „maklerka”. Zarówno płaszcz, jak i dodatki widoczne na zdjęciu, dostępne są w kolekcji asortymentów w naszych butikach. Warto zwrócić uwagę na wielobarwną poszetkę zdobiącą brustaszę płaszcza!

To jednak nie jedyny szary płaszcz z naszej kolekcji, który prezentowaliśmy drugiego dnia. W kontrastującym zestawieniu z białym garniturem przedstawiliśmy również dwurzędowy ulster w szeroką jodełkę. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. kołnierz sztormowy oraz wykonane z dbałością o detale wykończenia – nakładane kieszenie oraz zakładki na rękawach. 

Sam garnitur uszyty został metodą MTM z tkaniny pochodzącej, podobnie jak w wielu innych naszych produktach gotowych i realizacjach, z próbnika Loro Piana.

Klasyczna moda to jednak nie tylko „biznesowe” zestawienia, których wszystkie elementy utrzymane są wyłącznie w formalnym stylu. Targi Pitti Uomo już od wielu edycji prezentują stylizacje utrzymane w stylistykach czerpiących z militariów, mody work-wear, czy stylu kowbojskiego i właśnie na takie zestawy zdecydowała się dwójka naszych modelów. 


Szczególną uwagę zwróćcie na połączenie ziemistej kurtki typu field jacket z melanżową, fioletową marynarką dwurzędową oraz czarnym golfem. Zestaw robi spektakularne wrażenie!

Tak jak wspomnieliśmy na początku – stosunkowo ciepłe włoskie zimy pozwoliły również na pozowanie w zestawach bez odzieży wierzchniej, czyli w samych garniturach wykonanych z tkanin o flanelowym wykończeniu. Niektóre stylizacje zostały ,,ocieplone” kamizelką.


Oba zestawy to idealny przykład nowoczesnego podejścia do elegancji, które nie boi się eksperymentować z monochromatycznymi stylizacjami, niskim kontrastem i nieformalnymi dodatkami, które nadają zestawom lekkiej nonszalancji. Ponadto sprawiają, że garnitur nie buduje dystansu i poczucia bycia „overdressed”.

Podsumowanie

Tegoroczna zimowa edycja targów Pitti Uomo tętniła życiem! Udało nam się spotkać wielu sympatyków naszej marki z Polski i całego świata oraz zaobserwować stylizacje, które będą wyznaczały trendy w kolejnych latach.

Dzięki obecności naszej reprezentacji na różnorodnych wydarzeniach, takich jak głośne florenckie targi, macie pewność, że w kolekcji Herse zawsze znajdą się ubrania, które wpisują się w globalne trendy eleganckiego stylu. Produkty Herse doceniane są przez najbardziej opiniotwórcze magazyny mody, takie jak Vouge i dostrzegane przez najlepiej ubrane osoby ze świata klasycznej elegancji!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszą relacją ze 105. edycji targów i zapraszamy do obejrzenia galerii z pozostałymi zdjęciami wykonanymi podczas wizyty we Florencji.


Obraz zawierający ubrania, osoba, Ludzka twarz, ściana

Opis wygenerowany automatycznie