Każdy z produktów marki Herse stanowi małe dzieło sztuki, nad którym skrupulatnie pracujemy tak, aby nasi klienci czuli się wyjątkowo. Naszą pasją jest tworzenie eleganckiej mody męskiej i damskiej najwyższej próby. W Herse dbamy o najmniejsze detale na każdym etapie produkcji. Za wysoką jakością naszej odzieży stoi zespół pełnych zaangażowania i miłości do ubrań ludzi. O wartość produktu należy zadbać już od podstaw, dlatego w poszukiwaniu materiałów do naszych kolekcji sięgamy między innymi po pochodzące z serca Włoch tkaniny prestiżowej marki Ferla.

Tekstylia od pokoleń

Tkalnia Ferla została założona w 1880 roku przez Egidio Ferlę i do dziś jest jedną z topowych producentów materiałów na świecie, od lat nieprzerwanie tworząc najznakomitsze tekstylia.

Manufaktura ma swoją siedzibę we włoskim regionie Biella, który na arenie międzynarodowej cieszy się mianem stolicy najlepszej jakości wełnianych tkanin. W pobliżu znajduje się zabytkowa fabryka „Wheel Factory” – niegdyś popularna tkalnia, a obecnie muzeum, w którym można zobaczyć cały szereg maszyn używanych do wyrobu tekstyliów.

Marka Ferla stawia na jakość i praktykuje zasadę slow fashion. W produkcji materiałów bierze udział zgrany zespół pracowników dzielących ze sobą wspólną pasję, dzięki czemu marka bazuje na wartościach tradycji i przyjaźni.

„Nasze tkaniny oferują idealne połączenie tradycji, niepowtarzalnego procesu produkcji oraz wytrwałości we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, które wybiegają w przyszłość” – mówi o marce Paolo Ferla, aktualny właściciel przedsiębiorstwa.

Wizyta w tkalni Ferla

Dzięki uprzejmości Paolo Ferli nasz zespół Herse miał okazję zwiedzić jego manufakturę i na własne oczy zobaczyć kulisy powstawania wybitnych tkanin. Podczas wizyty mogliśmy obserwować kunsztowną pracę najlepszych w swoim fachu tkaczy. Przedstawiciele Ferli oprowadzili nas po zakładzie, pokazując każdy etap produkcji i na bieżąco opowiadając o każdym z nich.

Tkalnia jest znana z dążenia do perfekcji. Wykwalifikowana grupa tkaczy dba o wytwarzanie unikalnych i charakterystycznych tekstyliów.

Ferla szczyci się łączeniem ze sobą długoletniej, kojarzącej się z niezawodnością tradycji z innowacyjnymi i awangardowymi pomysłami. Tkaniny marki balansują pomiędzy tym, co klasyczne, a tym, co nowoczesne, dzięki czemu stanowią idealną bazę pod oryginalną i nietuzinkową odzież.

Baby Alpaca – sztandarowy produkt marki Ferla

Materiał Baby Alpaca jest produkowany przez tkalnię Ferla na wyłączność. Wełna ta jest wyjątkowa i niezwykle rzadko spotykana, ponieważ pozyskuje się ją jedynie poprzez pierwsze strzyżenie alpak andyjskich, żyjących na wyżynach Peru i Boliwii.

Włosy pozyskiwane do wytworzenia materiału są starannie wyselekcjonowane. Pobiera się je tylko z najmłodszych alpak i miejsc, w których sierść zwierząt jest najcieńsza. Pojedyncze włókno tkaniny osiąga grubość maksymalnie 20 mikronów, podczas gdy ludzki włos mierzy 40-90 mikronów. Co więcej, materiał występuje w ponad dwudziestu naturalnych kolorach – od bieli i beży po czerń.

Baby Alpaca jest przyjemnie miękka i delikatna, a przy tym odporna i wielozadaniowa. Gotowy produkt stanowi wspaniałą alternatywę dla kaszmiru. Jakość Baby Alpaca kryje się nie tylko w niewiarygodnie miłej fakturze ale również w praktycznych właściwościach termicznych. Ferla dba o to, aby tkanina zachowała wszystkie swoje cechy w trakcie procesu produkcyjnego.

Materiał charakteryzuje się wszechstronnością – jest nieformalny, ale elegancki, zaś stonowane barwy i wyrafinowane wzory sprawiają, że Baby Alpaca oferuje szereg możliwości w wyborze stylu.

Ferla na każdą okazję

Tkalnia posiada szeroką ofertę produktów, prezentowanych w postaci kolekcji letnich i zimowych. Propozycje materiałów dostarczanych przez producenta mogą doskonale sprawdzić się w każdej roli – garnituru, marynarki oraz płaszcza.

Ferla szczyci się najlepszej jakości tekstyliami. Oprócz sztandarowej Baby Alpaci marka słynie z doskonałych mieszanek wełny i jedwabiu, a także efektownego, luźnego splotu giro inglese.

Dlaczego Ferla?

W Herse pragniemy tworzyć odzież, która spełni najwyższe oczekiwania naszych klientów. Szczególnie zależy nam, aby jakość produktu była odczuwalna w każdym aspekcie jego noszenia.

Włoskie tkaniny marki Ferla gwarantują niepowtarzalny i elegancki wygląd naszych kolekcji. Co więcej, zapewniają nieoceniony komfort związany z ich noszeniem. Ekskluzywne materiały Ferli doskonale sprawdzają się w kreowaniu wyrafinowanych i stylowych kreacji o ponadczasowym wymiarze.