Każdy z produktów sygnowanych marką Herse reprezentuje niewielkie arcydzieło, które starannie kreujemy, aby dostarczyć naszym klientom wyjątkowe wrażenie. Nasza pasja koncentruje się na tworzeniu najwyższej jakości mody męskiej i damskiej, gdzie dbamy o najdrobniejsze detale na każdym etapie produkcji. W Herse rozumiemy, że klucz do wartości produktu leży w starannym wyborze materiałów, dlatego często sięgamy po ekskluzywne tkaniny takie jak te od renomowanej tkalni Marling & Evans

Historia marki

Marling & Evans to jedna z najstarszych czynnych manufaktur tkackich w Huddersfield, miejscu, które słynie z bogatej historii i tradycji tekstylnych. Miasto za sprawą swojego korzystnego położenia, warunków geograficznych i dostępu do surowców, rozwijało przez lata przemysł włókienniczy. Ponadto od XVIII wieku Huddersfield stało się centrum produkcji wełnianej, a miejscowe tkactwo specjalizowało się w wyrobie wysokiej jakości tkanin wełnianych.

Założona w 1782 roku jako laboratorium rzemieślnicze, czyli zakład produkcyjny, który specjalizował się w manualnych i tradycyjnych technikach rzemieślniczych. Obecnie Marling & Evans produkuje tkaniny wyłącznie z naturalnie barwionej i wykończonej angielskiej wełny, bez dodatków chemicznych.

Cały proces, poczynając od selekcji najlepszych surowców, jest dogłębnie badany w celu zagwarantowania najwyższej jakości. Oferta produktów jest szeroka, obejmując różne elementy, w tym Covert Twill, bardzo miękki materiał, używany w przeszłości do tapicerki Rolls Royce’a.

Misja i cel marki

Podstawowa misja Marling & Evans obraca się wokół zachowania i rozwijania sztuki tkackiej. Z zobowiązaniem do doskonałości firma stawia sobie za cel utrzymanie najwyższych standardów rzemiosła i jakości. To zaangażowanie odzwierciedla się w każdej wyprodukowanej tkaninie.

Marling & Evans dba, aby każdy detal był przemyślany i dopracowany, od początkowego etapu wyboru najwyższej jakości surowców. Misja tkalni to nie tylko utrzymanie tradycji. To także dążenie do tego, aby ich produkty spełniały oczekiwania dzisiejszych klientów i były inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Bogaty wybór tkanin

Firma Marling & Evans wykorzystuje różnorodne tkaniny w swojej produkcji, obejmując różne style, wzory i rodzaje materiałów. Oto kilka przykładów tkanin, które są często używane przez brytyjską tkalnię:

  • Tweed – tradycyjny, gruby materiał, często używany do produkcji eleganckich marynarek, garniturów i płaszczy. Tweed jest częstym elementem w kolekcji Marling & Evans, łącząc klasyczny styl z nowoczesnym podejściem.
  • Covert Twill – miękki materiał, który był używany w przeszłości do tapicerki luksusowych samochodów, takich jak Rolls Royce. To elegancki wybór, idealnie nadający się do produkcji ekskluzywnych ubrań.
  • Natural Story Collection – kolekcja ta skupia się na tkaninach całkowicie naturalnych. Wykorzystuje niebarwioną wełnę od różnych ras owiec, takich jak Jacob, Shetland i Welsh Black.

Wizyta w tkalni Marling & Evans

Jako marka Herse, mieliśmy zaszczyt odwiedzić Marling & Evans. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło nam na bezpośrednie zanurzenie się w atmosferze tego miejsca, a także umożliwiło nam zagłębienie się w tajniki rzemiosła, które istnieje od XVI wieku.

Dyrektor generalny manufaktury, nie tylko z dumą zaprezentował nam proces tworzenia unikalnych tkanin, ale także przybliżył nam tajniki współistnienia tradycji i nowoczesności w sercu tego wyjątkowego miejsca.

Luksusowe tkaniny marki Marling & Evans – proces powstawania

Tworzenie ekskluzywnych tkanin w manufakturze Marling & Evans to harmonijne połączenie tradycji, precyzji i nowoczesnych technologii. Proces rozpoczyna się od starannie wybranych surowców, takich jak wełna od ras owiec Merino, Jacob, Shetland czy Welsh Black. Firma unika stosowania sztucznych barwników, wykorzystuje wyłącznie naturalne pigmenty, co nadaje tkaninom unikalnych barw.

Innowacyjne technologie tkackie, obsługiwane z precyzją przez doświadczonych tkaczy, pozwalają na tworzenie skomplikowanych wzorów i tekstur. Proces ten to prawdziwe rzemiosło, gdzie dbałość o detale i tradycyjne techniki spotykają się z nowoczesnością.

Każda partia materiału przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości, zapewniając, że tylko produkty spełniające najwyższe standardy trafiają do oferty firmy. Tak rodzą się unikalne tkaniny Marling & Evans.

Dlaczego Marling & Evans?

W Herse zawsze kierujemy się dążeniem do doskonałości w każdym detalu naszych kolekcji. Wybór tkanin ma kluczowe znaczenie, dlatego z dumą sięgamy po produkty marki Marling & Evans.

Ta marka to synonim doskonałości w dziedzinie tkactwa. Ich długoletnia historia, sięgająca ponad dwieście lat, świadczy o niesamowitej precyzji i pasji w tworzeniu tkanin. Wybierając Marling & Evans, wybieramy najwyższy standard.